WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Wrastające paznokcie - zniekształcają najładniejszą nawet stopę. Najczęściej wrastają paznokcie dużych palców stopy. Wnikają w otaczającą je delikatną skórę. Jeśli szybko nie zareagujemy, pojawi się ból, obrzęk i stan zapalny.

Ulgę mogą przynieść kompresy z kwasu bornego lub z roztworu sody oczyszczonej. Kłopotów tego rodzaju unikniemy, przycinając paznokcie możliwie najbardziej poziomo i rezygnując z najpiękniejszych nawet, ale za ciasnych pantofelków.

Wadliwie wykonane i niewygodne obuwie może spowodować różne uszkodzenia stóp. dlatego na co dzień należy nosić buty na niezbyt wysokim (4 cm) obcasie, z miękkiej skóry, o szerokich noskach, zapewniających palcom swobodę.

Wrastające paznokcie są obecnie problemem bardzo powszechnym, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja. Jeżeli paznokcie wrastają należy koniecznie skontaktować się z gabinetem specjalistycznej pielęgnacji stóp w celu szybkiej interwencji.

Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu.

W naszym gabinecie stosujemy różne metody korekcji wrastających paznokci, ale przy silnym wrastaniu oraz w stanach nawracających, najbardziej skuteczne są klamry drutowe.

Klamry - sukces w korekcji wrastających paznokci.

Klamry do korekcji wrastających paznokci znane są od ponad 60 lat. Oddziaływują na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidulnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu.

Kiedy stosować:

  • Przy silnym wrastaniu paznokci i w stanach nawracających
  • Jeżeli zrywanie płytki paznokciowej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, a noworosnący paznokieć zaczyna ponownie wrastać.
  • Klamry na wrastające paznokcie można stosować u dzieci powyżej 5 roku życia.

    Metalowe klamry na wrastające paznokcie wykonane są z drutu ze stali chirurgicznej. Są to najbardziej zaawansowane i najskuteczniejsze klamry w ciężkich przypadkach (paznokcie rurkowate, po ingerencjach chirurgicznych, ze stanami zapalnymi).

    Nie przeszkadzają podczas chodzenia i nie ograniczają sprawności ruchowej.


    WRÓĆ DO SPISU ZABIEGÓW