PEDICURE

Jeżeli chcesz, aby twoje i stopy były zawsze zadbane, musisz codziennie poświęcić im trochę uwagi. Po umyciu trzeba je bardzo starannie osuszyć i wetrzeć w nie odrobinę tłustego kremu lub balsamu. Zwróć szczególną uwagę na przestrzenie miedzy palcami, aby nie dopuścić do rozwoju grzybicy.

Jeżeli korzystasz na przykład z ogólnodostępnych pryszniców na pływalni, nigdy nie chodź tam boso, aby uniknąć zakażenia.

Nasze stopy zasługują na właściwą pielęgnację nie tylko ze względów estetycznych, lecz i zdrowotnych. Od dawna wiadomo, że to właśnie na nich znajdują się setki zakończeń nerwowych, które je łączą z resztą ciała. Nie wszystkie dolegliwości związane ze stopami dają się łatwo usunąć, nie zawsze domowe sposoby są skuteczne. Ważne, aby nigdy nie dopuszczać do zaniedbań i w razie potrzeby wybrać się do specjalisty.

Pedicure kosmetyczny frezarkowy:

Pedicure to podstawowy zabieg kosmetyczny z zakresu pielęgnacji stóp – jego celem jest przywrócenie stopom zadbanego i estetycznego wyglądu. Pedicure kosmetyczny przywróci Twoim stopom zadbany i estetyczny wygląd. Zabieg polecany dla wszystkich osób, które chcą mieć piękne i wypielęgnowane stopy, oraz przy zrogowaciałym i pękającym naskórku.

Przebieg zabiegu:

Zabieg pedicure składa się z kilku etapów – nadania paznokciom odpowiedniego kształtu, odsunięciu lub wycięciu skórek oraz usunięciu zrogowaciałego naskórka (za pomocą frezarki). Po zabiegu naskórek jest gładki, nawilżony, stopy nabierają estetycznego wyglądu.

Pedicure medyczny:

Pedicure leczniczy zabieg obejmujący czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym rozszerzony o zabieg usunięcia modzeli, odcisków, pękające pięty, przerost płytki paznokciowej, wrastający paznokieć. Pedicure leczniczy zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.


WRÓĆ DO SPISU ZABIEGÓW